ADHD a mindennapokban

Egy Targoncás Naplója

ILF Neurofeedback

2020. július 29. -

technika1.jpgTévézz hogy okosodj!

Vissza tértem a Neurofeedbackhez, mert ez a leghatékonyabb alternatív terápia és a legjobb bizonyíték az ADHD létezésére. Lehet vele növelni az olvasási készséget, a matematikai készséget, a munkamemóriát és a nyelv érzéket is fejleszti.

Az egészségügyben (már ahol hallottak róla) általában a klasszikus verziót használják, amikor egy játék vagy animáció elemeit kell a befolyásolnunk. Ezt általában a Neurofeedback korábbi módszerével, az amplitúdó tréninggel végzik. Ebben aktívan részt kell vennünk. A képen egy neuro-divergens -atipikus- agy van (neurológiai szempontból eltérő a neurotipikustol).

 A játék lényege, hogy meg kell erőltetni az agyunkat, hogy a kis színes agy a zöld vonal fölé menjen. Persze az erőltetés nem a legjobb szó rá. Hiszen le kell lassítani a gondolataink hullámzását és a figyelmünket a feladatra kell koncentrálni.

ilf1.PNG

Ekkor a színes agy felmegy a zöld vonal fölé és folyamatosan jelzi a helyes állapotot. Mivel ez a szoftver csak figyelem fejlesztő, ezért nem reagál a nyugalmi szintre. De mikor a helyes állapot megszűnik, a kis agy megint vissza esik a grafika aljára.

ilf2.PNG

De mit kezdjünk azokkal, akik nem bírnak figyelni hosszú távon vagy nagyon nyugtalanok? Ha van kedvenc filmjük, nekik lehet jó megoldás a filmnézés ILF Neurofeedback-el.

101_1.PNG

A Neurofeedback egyik lehetősége, hogy a figyelem / nyugalom vissza jelzése egy film hangát vagy képét zavarja meg, ha az előre beállított állapottól eltérő az agy jelszintje, frekvenciája, hullámzása. Ezt a tréninget ILF-nek nevezik (infralow frequencies training). 

100.PNG

Ha a film érdekel minket, akkor elkezdünk jobban figyelni rá. Így az agyunk újra szabályozza saját magát. Egy finomabb Popovi reflex, csak itt az ajándék a film folytatása. A két képen egy film van, eltérő figyelmi szintekkel. Ha jó a monitorod és a szemed, látod, hogy alacsonyabb figyelemnél sötétebb a kép.

Az ILF tréninget jól lehet a film nézéssel kombinálni, mert ha több csatornás EEG-t használunk, akkor minden javítani kívánt agyi tulajdonságra eltérő vissza jelzést adhatunk. Például, ha idegesek leszünk, össze megy a kép, ha nem figyelünk, elsötétül.

Általában 20 alkalom kell egy cél eléréséhez. Például, ha ADHD-és vagy, kb. 20 alkalom kell ahhoz, hogy az agyad elcsendesüljön. Tehát először a jobb agy félteket fejlesztik. Ha az eredmények jók, akkor egy kis szünet után lehet folytatni a bal agy féltekkel is ami újabb 20 alkalom lesz. Ekkor a memóriát és a logikát is lehet fejleszteni. Vihetsz pen drive-on filmet, hogy azt nézzed amit szeretnél és érdekel. Gyerekek és felnőttek is kipróbálhatják.

A bejegyzés trackback címe:

https://egy-targoncas-naploja.blog.hu/api/trackback/id/tr6315994442

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása